Kancelaria Maruszkin dołącza do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

Kancelaria Maruszkin dołączyła do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (https://pipc.org.pl/). Izba reprezentuje branżę chemiczną wobec organów administracji publicznej, krajowej i zagranicznej oraz organizacji międzynarodowych. Wraz z pozostałymi członkami PIPC chcemy wspólnie działać na rzecz kształtowania polskiego oraz unijnego środowiska regulacyjnego, które będzie sprzyjać dynamicznemu rozwojowi sektora chemicznego.

Planujemy między innymi włączenie się naszych ekspertów w prace prowadzone w ramach Komisji Środowiska, w tym Forum ds. Energii i Klimatu, oraz Komisji Bezpieczeństwa i Techniki. Chcemy naszą wiedzą podpartą szerokim doświadczeniem związanym z obsługą prawną przedsiębiorstw z sektora chemicznego wspomóc prowadzone tam działania.

Jako kancelaria mamy szerokie doświadczanie w zakresie doradztwa w prawie chemicznym. Jednocześnie obecnie finalizujemy pracę nad pierwszym polskim komentarzem do REACH, a w połowie przyszłego roku planujemy wydanie komentarza do CLP. Doradzamy również w zakresie prawa i polityki klimatycznej, w tym w szczególności w zakresie rynków CO2, tj. ETS’u i CBAM’u.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Panem Tomaszem Laseckim:

Cotygodniowy newsletter

O wszystkim, co najistotniejsze w branży ochrony środowiska informujemy na bieżąco w biuletynie Kancelarii Maruszkin.

Jesteśmy partnerem:
  • pspa
  • cpc
  • pipc

Kontrast

Rozmiar tekstu

facebook linkedin twitter mail contrast letter