Aktualności

Chcesz być na bieżąco ze zmianami w polskim, unijnym i międzynarodowym prawie?
Chcesz znać trendy w wybranych sektorach gospodarki?
Chcesz poznać dobre praktyki w obszarze ochrony środowiska i klimatu?

Śledź nasze aktualności

Czwartkowe Lunche z Be Closer!

Czy obiady czwartkowe Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego mogą mieć coś wspólnego ze zrównoważonym rozwojem? Oczywiście, że tak!

Obiady czwartkowe były nie tylko spotkaniami towarzyskimi, ale przede wszystkim intelektualnymi dyskusjami, które promowały rozwój sztuki i nauki. Wzorem tych spotkań, nasza kancelaria wraz z Be Closer i partnerami GPM EMEA i Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu zaprasza na „Czwartkowe lunche z Be Closer”.

3 lipca 2024

ESRS – czym są i jakie są ich założenia?

Europejskie Raportowania w zakresie Zrównownoważoności (ESRS) stanowią kluczowy element w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej w europejskim kontekście biznesowym. Ich celem jest zapewnienie przejrzystości działań przedsiębiorstw w zakresie ich wpływu na społeczeństwo, środowisko naturalne i gospodarkę. W artykule omówimy genezę, cele oraz główne założenia ESRS, podkreślając ich znaczenie dla współczesnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

1 lipca 2024

Opakowania alternatywne- obowiązkowe już od lipca 2024!

W związku z nowymi przepisami jako przedsiębiorcy musimy ograniczać plastikowe opakowania do minimum, bo, jak wiemy, wpływ tworzyw sztucznych na środowisko jest bez wątpienia negatywny. Nowe przepisy dotyczące opakowań alternatywnych wprowadzają zmiany od 1 lipca 2024 roku. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy detaliczne, hurtowe oraz lokale gastronomiczne, którzy korzystają z jednorazowych opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, będą musieli zapewnić alternatywne rozwiązania.

17 czerwca 2024

Cotygodniowy newsletter

O wszystkim, co najistotniejsze w branży ochrony środowiska informujemy na bieżąco w biuletynie Kancelarii Maruszkin.

Jesteśmy partnerem:
  • pspa
  • cpc
  • pipc

Kontrast

Rozmiar tekstu

facebook linkedin twitter mail contrast letter